NTI Nederlands als tweede taal (NT2) kurs wysyłkowy

Sty 21, 17 NTI Nederlands als tweede taal (NT2) kurs wysyłkowy

NTI oferuje nam kurs korespondencyjny dzięki któremu możemy uczyć się języka niderlandzkiego w zaciszu domowym pod nadzorem nauczyciela, który będzie sprawdzał zadania jak również służył pomocą w wyjaśnieniu zagadnień dotyczących języka niderlandzkiego.

NTI w ramach Nederlands als tweede taal (NT2) oferuje nam dwa poziomy do których zmierzamy podczas nauki. Jest to NT2 Programma I (niveau B1) jak i NT2 Programma II (niveau B2). Niestety lub na szczęście cały kurs jest tylko i wyłącznie w języku holenderskim i jest przeznaczony dla osób które znają ten język przynajmniej na poziomie A1. Instrukcję do kursu są dostępne również w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, tureckim oraz arabskim.

Kurs jest dostępny w czterech wersjach:

dla tych którzy już mają poziom językowy A2

NT2 programma II (niveau A2-B2)
NT2 programma I (niveau A2-B1)

Wyżej wymienione kursy trwają od 7 do 16 miesięcy. Czas jaki chcemy poświęcić na kurs określamy sami według indywidualnych preferencji 6 do 10 godzin tygodniowo.

 

oraz dla tych co mają poziom językowy A1

NT2 programma II (niveau A1-B2)
NT2 programma I (niveau A1-B1)

Wyżej wymienione kursy trwają od 16 do 24 miesięcy. Czas jaki musimy poświecić tygodniowo w zależności od tempa kursu wynosi od 6 do 10 godzin.

Ceny kursów są uzależnione od wersji którą wybierzemy oraz od tempa w jakim będziemy pracować. Ceny wahają się od 36 euro/miesięcznie do 136 euro na miesiąc. Dokładny cennik znajdziecie:

http://www.nti.nl/talen/nederlands/nederlands-als-tweede-taal-nt2/

Kursy są tak skonstruowane żeby na końcu umożliwić zdanie egzaminów NT2 programma I lub II. Egzaminy te są organizowane przez instytucje zewnętrzne dzięki czemu są w 100% obiektywne. Egzaminy te są dodatkowo płatne. Więcej informacji o egzaminach znajdziesz tutaj.

Lekcję próbną znajdziemy tu:

http://www.nti.nl/proeflessen/online/nederlands-als-tweede-taal-nt2

Jeśli zamawiacie kurs przez chat, telefon, e-mail możecie zawsze poprosić o okres próbny jednego miesiąca po którym zdecydujecie w jakim tempie chcecie się uczyć i czy to jest w ogóle kurs dla was.

Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji możemy skorzystać z chatu na stronie NTI(www.nti.nl) i skontaktować się z pracownikiem. Możemy zadzwonić, wysłać wiadomość lub poprosić o kontakt zwrotny. (http://www.nti.nl/studieadviesgesprek-aanvragen/)

Zakładamy że wybraliśmy NT2 programma II (niveau A2-B2).

Co dostajemy i jak wygląda nauka?

Cały kurs jest podzielony na trzy części:

Najpierw dostajemy:

 • książkę CODE 2 wraz z płytą CD na której jest program multimedialny do nauki niderlandzkiego
 • Słownik Van Dale Pocketwoordenboek / Nederlands als tweede taal (NT2)
 • Studiehandleiding – czyli przewodnik jak się uczyć z NTI, jak wysyłać zadania domowe, jak korzystać z serwisu StudentenNet+
 • dostaniemy ponadto jeszcze: list jak zacząć, dokumenty do zapłaty(ewentualnego zwrotu), słuchawki, zeszyt do zadań domowych i książkę Schrijfkunst
 • ponadto po zalogowaniu do serwisu StudentenNet+(http://studenten.nti.nl/cnet/) na stronie NTI uzyskamy kontakt do nauczyciela oraz co najważniejsze będziemy mogli wydrukować sobie rozkład zajęć przewidziany do naszego tempa nauki, dowiemy się jaki zadania wykonywać samodzielnie a jakie wysłać do naszego nauczyciela który je skontroluje. Ponadto znajdziemy również tam materiały dodatkowe do nauki. Następnie dostajemy książkę CODE 3. W ostatnim etapie dostaniemy materiały bezpośrednio przygotowujące do egzaminów w naszym przypadku NT2 Programma 2.

Po ukończeniu kursu wystarczy tylko zdać zewnętrzny egzamin, aby potwierdzić swoje umiejętności językowe.

Podsumowując:

 • dostajesz najlepsze materiały do nauki
 • opiekę nauczyciela
 • uczysz się we własnym tempie kiedy chcesz
 • część kosztów nauki możesz odliczyć od podatku

 

Więcej informacji:

https://www.nti.nl/talen/nederlands/nederlands-als-tweede-taal-nt2/

 

 

 

2 komentarze

 1. Jolka /

  Koszt kursu ? I czy można płacić w ratach ?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasza witryna internetowa wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz politykę prywatności.
OK
X
¤