Pokaż ogłoszenia

: € 0.00
More Information
[ENGLISH VERSION BELOW]

Firma Korn Ferry Futurestep, będąca liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań rekrutacyjnych, poszukuje osoby biegle władającej językiem niderlandzkim i angielskim do pracy na stanowisku Talent Acquisition Specialist (Specjalista ds. Pozyskiwania Talentów). Do głównych zadań należy wyszukiwanie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników oraz przeprowadzanie wstępnych rozmów telefonicznych, w celu weryfikacji umiejętności i motywacji kandydatów.

Oferujemy:
-stabline warunki zatrudnienia (umowa o pracę)
-pracę w młodym, międzynarodowym zespole
-pakiet medyczny i kartę Multisport, możliwość nauki języków
-jasną ścieżkę kariery i szeroki zakres szkoleń

Doświadczenie w rekrutacji będzie plusem. Chętnie porozmawiamy również z osobami mającymi doświadczenie w różnych formach pracy z klientem.

Pełen opis stanowiska: https://kornferry.loop.jobs/job/Futurestep-Warsaw-Talent-Acquisition-Specialist-with-languages-German-French-Danish-Dutch-Russian-Spanish-Czech-mazowieckie/3649007

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy monika.peczkowska@kornferry.com

Korn Ferry Futurestep, the global industry leader in high-impact talent acquisition solutions, is currently looking for Talent Acquisition Specialist with Dutch and English based in our office in Warsaw.

Responsibilities:

Working in the role you will be required to:
•Attracting top talents for specific career opportunities in EMEA, using numerous sourcing channels and methodologies
•Executing headhunting, talent sourcing and networking strategies
•Conducting CVs & phone screening
•Market mapping and creating company target lists
•Creating talent pools as well as pipelining
•Maintaining data accuracy and integrity of internal systems regarding Candidates data
•Posting adverts on job boards

We offer:

•Opportunity of professional development on recruitment projects for life science sector
•Truly international organization – we speak 17 languages in our Talent Delivery Center
•Support of buddy at the beginning of your work
•Dedicated training opportunities
•Work – life balance environment
•Package of benefits: language classes, multisport card, medical health insurance
•Multicultural team building activities

Full job description:

If you're interested, please don't hesistate to reach out tu me on monika.peczkowska@kornferry.com
Oglądane 1894 razy

OK
X